برگزاری نخستین رویداد تانا لرستان توسعه اکوسیستم نوآوری استان ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیروس ابراهیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در این رویداد با اشاره به اینکه رویداد تانا یکی از بهترین رویدادهای استان لرستان است، اظهار داشت: این رویداد آشتی بین علم و صنعت، کشاورزی، دامپروری و خدمات است.

وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت جوانان فارغ التحصیل دانشگاه ها در رونق اقتصادی استان در حوزه های مختلف استفاده کرد، افزود: دانشگاه باید رویکرد خود را به سمت فارغ التحصیلی جوانان به گونه ای تغییر دهد که بجای انبوه جوانان فارغ التحصیل بیکار از دانشگاه ها، جوانان  فناور و توانمند فارغ التحصیل به سمت پارک های علم و فناوری بیایند و با امکاناتی که پارک در اختیار آن ها قرار می دهد راه نو، حرف نو و روش نو ایجاد کنند و به کمک جامعه بیایند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه استان لرستان علی رغم داشتن تنوع فرهنگی و قومیتی و شرایط اقلیمی مناسب در وضعیت نامناسبی است، عنوان کرد: این وضعیت به دلیل نبود هم افزایی و نیامدن دانش به کمک تولید، خدمات و گردشگری است.

فرهاد نامداری رئیس پارک علم و فناوری لرستان نیز در این رویداد با بیان اینکه از شهریورماه امسال پارک علم و فناوری لرستان نیازمندی های دستگاه های اجرایی و صنایع استان و توانمندی های واحدهای فناور و دانش بنیان استان را در حل این نیازها و مسائل سنجش کرده است، تصریح کرد: در این راستا ۱۴۳ نیاز و مسئله از سوی دستگاه های اجرایی و صنایع استان شناسایی شده و واحدهای فناور و دانش بنیان جهت رفع تعداد ۲۸ مورد از این نیازها اعلام آمادگی کرده اند.

وی با اشاره به انعقاد تعداد ۲۲ قرارداد و ارسال به پارک فناوری، افزود: پارک علم و فناوری لرستان از هر کدام از قراردادها تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت خواهد کرد.

در این رویداد شرکت طراحان مدار باختر بعنوان برترین شرکت در پاسخ و اعلام آمادگی برای رفع نیاز های فناورانه استان موفق به عقد ۷ تفاهم نامه همکاری گردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *